TSX-3225 25.0000MF10P-C
Manufacturer:
Epson
Part Number:
TSX-3225 25.0000MF10P-C
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)