ECS-163.8-12-33Q-JES-TR
Manufacturer:
ECS Inc. International
Part Number:
ECS-163.8-12-33Q-JES-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 16.3840MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
16.384 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)