ECS-200-10-36Q-ES-TR
Part Number:
ECS-200-10-36Q-ES-TR
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)