ECS-120-10-36B2-CWY-TR
Part Number:
ECS-120-10-36B2-CWY-TR
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
130 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)