RH100-12.000-18-2030-EXT-TR
Manufacturer:
Raltron
Part Number:
RH100-12.000-18-2030-EXT-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Raltron
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)