SFSDT-07-28-G-10.00-SL
Part Number:
SFSDT-07-28-G-10.00-SL
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
14
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)