TCSD-08-S-10.60-01-F-N
- Part Number:
- TCSD-08-S-10.60-01-F-N
- Description:
- IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Length :
- 0.883' (269.24mm, 10.60")
- Number of Positions :
- 16
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)