TCSD-07-S-05.30-01-F-N
Part Number:
TCSD-07-S-05.30-01-F-N
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish Thickness :
Flash
Length :
0.442' (134.62mm, 5.30")
Number of Positions :
14
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)