TCSD-06-S-04.20-01-F-N
Part Number:
TCSD-06-S-04.20-01-F-N
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish Thickness :
Flash
Length :
0.350' (106.68mm, 4.20")
Number of Positions :
12
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)