VG-4231CE 27.6480M-CQEM
Manufacturer:
Epson
Part Number:
VG-4231CE 27.6480M-CQEM
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC VCXO 27.6480MHZ CMOS
Manufacturer :
Epson
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
1.2mA
Frequency :
27.648 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
1.8V