SFSDT-05-28-G-05.91-S
- Part Number:
- SFSDT-05-28-G-05.91-S
- Connector Type :
- Socket to Individual Wire Leads
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Length :
- 0.493' (150.11mm, 5.91")
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)