SFSD-04-28-F-05.91-SR
- Part Number:
- SFSD-04-28-F-05.91-SR
- Color :
- Black, Individual
- Connector Type :
- Socket to Individual Wire Leads
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Features :
- Latch Lock, Polarizing Key
- Length :
- 0.492' (150.00mm, 5.91")
- Number of Positions :
- 8
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)