UMPC-02-L-18-P-12.0-1
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- UMPC-02-L-18-P-12.0-1
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- CBL ASSEM MPOWER 2POS 18AWG 12"
- In Stock:
- 12
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Black, Individual
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Length :
- 1.00' (304.80mm)