T1SS-10-28-GF-06.0-T3
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- T1SS-10-28-GF-06.0-T3
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- CBL ASSY 1MM 10POS M TO F
- In Stock:
- 3
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Black, Individual
- Connector Type :
- Socket to Plug, Reversed
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 3.00µin (0.076µm)
- Features :
- Length :
- 0.500' (152.40mm, 6.00")
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 1
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.039" (1.00mm)