UMPC-10-L-16-P-12.0-1
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
UMPC-10-L-16-P-12.0-1
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CBL ASSEM MPOWER 10POS 16AWG 12"
In Stock:
100
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
1.00' (304.80mm)