FFTP-17-D-03.85-01-F-N
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- FFTP-17-D-03.85-01-F-N
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050 X .050 C/L TWISTED PAIR FEM
- In Stock:
- 100
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Multiple, Twisted Pair (Round)
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Length :
- 0.321' (97.79mm, 3.85")
- Number of Positions :
- 34
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)