ERDP-049-40.00-TBR-TBL-7-D
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- ERDP-049-40.00-TBR-TBL-7-D
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- CBL ASSM M-M 98POS 40" HDR
- In Stock:
- 10
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Blue, Ribbon
- Connector Type :
- Plug to Plug
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 50.0µin (1.27µm)
- Features :
- Length :
- 3.33' (1.02m)
- Number of Positions :
- 98
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.016" (0.40mm)
- Pitch - Connector :
- 0.031" (0.80mm)