SFSD-10-28-H-10.00-DR-NDX
- Part Number:
- SFSD-10-28-H-10.00-DR-NDX
- Description:
- CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG
- In Stock:
- 46
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Latch Lock, Polarizing Key
- Length :
- 0.833' (254.00mm, 10.00")
- Number of Positions :
- 20
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)