HQCD-030-40.00-TED-SED-1-B
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- HQCD-030-40.00-TED-SED-1-B
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- CBL ASSM M-F 60POS 40" HDR
- In Stock:
- 90
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Blue, Ribbon
- Connector Type :
- Card Edge to Card Edge
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 50.0µin (1.27µm)
- Features :
- Length :
- 3.33' (1.02m)
- Number of Positions :
- 60
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.010" (0.25mm)
- Pitch - Connector :
- 0.020" (0.50mm)