K50-HC0CSE38.880
- Manufacturer:
- KYOCERA AVX
- Part Number:
- K50-HC0CSE38.880
- Category:
- Oscillators
- Description:
- XTAL OSC XO 38.8800MHZ CMOS SMD
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 35mA
- Frequency :
- 38.88 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 5V