11938MA-12L-ET-D0
- Part Number:
- 11938MA-12L-ET-D0
- Description:
- FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 122.2 CFM (3.46m³/min)
- Features :
- Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Noise :
- 49.5dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 7.9 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3200 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 119mm L x 119mm H
- Static Pressure :
- 0.410 in H2O (102.1 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 38.40mm