05115GS-12M-AT-D0
- Manufacturer:
- NMB
- Part Number:
- 05115GS-12M-AT-D0
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN BLOWER 51X15MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- NMB
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 3.2 CFM (0.090m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Sleeve
- Fan Type :
- Blower
- Features :
- Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 31.5dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 840 mW
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4300 RPM
- Size / Dimension :
- Square/Rounded - 51mm L x 51mm H
- Static Pressure :
- 0.440 in H2O (109.6 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 15.00mm