08025SA-12P-AA-D0
- Part Number:
- 08025SA-12P-AA-D0
- Description:
- FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 47.0 CFM (1.32m³/min)
- Features :
- Auto Restart
- Ingress Protection :
- Noise :
- 34.0dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 2.88 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.201 in H2O (50.1 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 25.00mm