MB9220M24B-FSR
- Manufacturer:
- Mechatronics
- Part Number:
- MB9220M24B-FSR
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 92X19.5MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 38.1 CFM (1.07m³/min)
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 28.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Obsolete
- RPM :
- 2500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 0.100 in H2O (24.9 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.157 lb (71.21 g)
- Width :
- 19.50mm