MM22580H24B-FSR
- Manufacturer:
- Mechatronics
- Part Number:
- MM22580H24B-FSR
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 225X80MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 755.0 CFM (21.14m³/min)
- Approval Agency :
- UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 65.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Obsolete
- RPM :
- 3600 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 225mm L x 225mm H
- Static Pressure :
- 1.400 in H2O (348.7 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 3.5 lbs (1.6 kg)
- Width :
- 80.00mm