MM2280H48B-FSR
- Part Number:
- MM2280H48B-FSR
- Description:
- FAN AXIAL 222X80MM 48VDC WIRE
- Air Flow :
- 625.0 CFM (17.50m³/min)
- Approval Agency :
- cUL, TUV, UL
- Noise :
- 60.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- RPM :
- 3000 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 222mm Dia
- Static Pressure :
- 0.097 in H2O (24.3 Pa)
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Width :
- 80.00mm