11925SA-24M-AA-00
- Manufacturer:
- NMB
- Part Number:
- 11925SA-24M-AA-00
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 119X25MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- NMB
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 79.5 CFM (2.23m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 33.5dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 1.92 W
- Product Status :
- Obsolete
- RPM :
- 2200 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 119mm L x 119mm H
- Static Pressure :
- 0.150 in H2O (37.3 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.309 lb (140.16 g)
- Width :
- 25.00mm