08025KA-24Q-AA-00
- Part Number:
- 08025KA-24Q-AA-00
- Description:
- FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
- Air Flow :
- 45.9 CFM (1.29m³/min)
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL, VDE
- Noise :
- 40.0dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- Power (Watts) :
- 3.84 W
- Product Status :
- Obsolete
- RPM :
- 4000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.250 in H2O (62.3 Pa)
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.209 lb (94.8 g)
- Width :
- 25.00mm