OD280AN-48MTB
- Part Number:
- OD280AN-48MTB
- Description:
- Thermal Products
- Air Flow :
- 1050.0 CFM (29.40m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV, UR
- Features :
- Auto Restart
- Ingress Protection :
- Noise :
- 56.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
- Power (Watts) :
- 60 W
- RPM :
- 2150 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 280mm L x 280mm H
- Static Pressure :
- 0.650 in H2O (161.9 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- Width :
- 89.00mm