OD280-48MB
- Part Number:
- OD280-48MB
- Description:
- FAN AXIAL 280X89MM 48VDC WIRE
- Air Flow :
- 1060.0 CFM (29.68m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Noise :
- 56.0dB
- Operating Temperature :
- 5 ~ 149°F (-15 ~ 65°C)
- Power (Watts) :
- 60 W
- RPM :
- 2200 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 280mm L x 280mm H
- Static Pressure :
- 0.650 in H2O (161.9 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- Width :
- 89.00mm