OD254AP-24HTB
- Manufacturer:
- Orion Fans
- Part Number:
- OD254AP-24HTB
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 254X89MM 24VDC TERM
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 850.0 CFM (23.80m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart
- Ingress Protection :
- Noise :
- 64.0dB
- Operating Temperature :
- -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
- Power (Watts) :
- 64 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2500 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 254mm Dia
- Static Pressure :
- 0.830 in H2O (206.7 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- Width :
- 89.00mm