ODB600-24MB
- Manufacturer:
- Orion Fans
- Part Number:
- ODB600-24MB
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN BLOWER 120.5X32MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 25.0 CFM (0.700m³/min)
- Approval Agency :
- cURus
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Blower
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 42.0dB
- Operating Temperature :
- -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2500 RPM
- Size / Dimension :
- Square/Rounded - 120.5mm L x 120.5mm H
- Static Pressure :
- 0.470 in H2O (117.1 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- Width :
- 32.00mm