OD127-12HHB
- Manufacturer:
- Orion Fans
- Part Number:
- OD127-12HHB
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 193.0 CFM (5.40m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 62.0dB
- Operating Temperature :
- -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4100 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 127mm L x 127mm H
- Static Pressure :
- 0.550 in H2O (137.0 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 38.50mm