OD9238-48MBVXE
- Part Number:
- OD9238-48MBVXE
- Description:
- FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
- Air Flow :
- 124.8 CFM (3.49m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV, UR
- Noise :
- 64.1dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
- Power (Watts) :
- 21.4 W
- RPM :
- 5975 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 1.100 in H2O (274.0 Pa)
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- Width :
- 38.00mm