OD9238-48HHBVXE
- Manufacturer:
- Orion Fans
- Part Number:
- OD9238-48HHBVXE
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 167.5 CFM (4.69m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV, UR
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart
- Ingress Protection :
- Noise :
- 72.3dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
- Power (Watts) :
- 44.3 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 7950 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 1.900 in H2O (473.3 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- Width :
- 38.00mm