OD9238-48MBIP68
- Part Number:
- OD9238-48MBIP68
- Description:
- FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
- Air Flow :
- 87.4 CFM (2.45m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Ingress Protection :
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Noise :
- 53.0dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 9.6 W
- RPM :
- 4000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 0.550 in H2O (137.0 Pa)
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- 0.441 lb (200.00 g)
- Width :
- 38.00mm