OD9238-24LBIP68
- Manufacturer:
- Orion Fans
- Part Number:
- OD9238-24LBIP68
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 76.5 CFM (2.14m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart
- Ingress Protection :
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Noise :
- 50.0dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 4.8 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 0.420 in H2O (104.6 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.441 lb (200.00 g)
- Width :
- 38.00mm