OD127-48MB5
- Part Number:
- OD127-48MB5
- Description:
- FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
- Air Flow :
- 161.0 CFM (4.51m³/min)
- Features :
- PWM Control
- Ingress Protection :
- Noise :
- 53.0dB
- Operating Temperature :
- -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
- RPM :
- 2950 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 127mm L x 127mm H
- Static Pressure :
- 0.350 in H2O (87.2 Pa)
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- Width :
- 38.50mm