B1232L24B2-BSR-IM4
- Manufacturer:
- Mechatronics
- Part Number:
- B1232L24B2-BSR-IM4
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN BLOWER 120X32MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 21.0 CFM (0.588m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Blower
- Features :
- Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 42.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2100 RPM
- Size / Dimension :
- Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 0.330 in H2O (82.2 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.705 lb (319.78 g)
- Width :
- 32.00mm