F1238E24B1-FSR
- Part Number:
- F1238E24B1-FSR
- Description:
- FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
- Features :
- Auto Restart, Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
- Size / Dimension :
- Square - 119mm L x 119mm H
- Static Pressure :
- 0.280 in H2O (69.7 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Width :
- 38.00mm