MR9238S12B1-FSR
- Part Number:
- MR9238S12B1-FSR
- Description:
- FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 88.0 CFM (2.46m³/min)
- Features :
- Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 45.3dB(A)
- RPM :
- 4000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 0.400 in H2O (99.6 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- 0.437 lb (198.00 g)
- Width :
- 38.00mm