MR8032E12B6-FSR
- Manufacturer:
- Mechatronics
- Part Number:
- MR8032E12B6-FSR
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 79.0 CFM (2.21m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart, PWM Control
- Ingress Protection :
- Noise :
- 50.4dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 6500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.890 in H2O (221.7 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- 0.32 lb (145.15 g)
- Width :
- 32.00mm