E9225M24B-FSR-CC
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
E9225M24B-FSR-CC
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
44.0 CFM (1.23m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Conformal Coating, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
32.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.190 in H2O (47.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.245 lb (111.13 g)
Width :
25.00mm