MS2006E12D1-RSR
- Manufacturer:
- Mechatronics
- Part Number:
- MS2006E12D1-RSR
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 20X6.5MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 1.1 CFM (0.031m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Sleeve
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 31.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 12000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 20mm L x 20mm H
- Static Pressure :
- 0.110 in H2O (27.4 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- 0.007 lb (3.18 g)
- Width :
- 6.50mm