E9225X24B1-FSR
- Manufacturer:
- Mechatronics
- Part Number:
- E9225X24B1-FSR
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 60.0 CFM (1.68m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 43.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 0.320 in H2O (79.7 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.245 lb (111.13 g)
- Width :
- 25.00mm