MR8025M12B1-FSR
- Part Number:
- MR8025M12B1-FSR
- Description:
- FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 52.0 CFM (1.46m³/min)
- Features :
- Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 38.1dB(A)
- RPM :
- 3600 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.210 in H2O (52.3 Pa)
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Width :
- 25.00mm