109P1324S101
- Manufacturer:
- Sanyo Denki
- Part Number:
- 109P1324S101
- Category:
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Description:
- FAN AXIAL 127X38MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Sanyo Denki
- Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 148.0 CFM (4.14m³/min)
- Approval Agency :
- CSA, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 47.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
- Power (Watts) :
- 13.2 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3300 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 127mm L x 127mm H
- Static Pressure :
- 0.472 in H2O (117.6 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.772 lb (350.17 g)
- Width :
- 38.00mm