109P1324S1021
- Part Number:
- 109P1324S1021
- Description:
- FAN AXIAL 127X38MM 24VDC WIRE
- Features :
- Locked Rotor Protection
- Operating Temperature :
- -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
- Power (Watts) :
- 13.2 W
- Size / Dimension :
- Square - 127mm L x 127mm H
- Static Pressure :
- 0.472 in H2O (117.6 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Width :
- 38.00mm