109L1724M502
- Part Number:
- 109L1724M502
- Description:
- FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
- Air Flow :
- 148.0 CFM (4.14m³/min)
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Noise :
- 36.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 4.8 W
- RPM :
- 2000 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 172mm Dia
- Static Pressure :
- 0.271 in H2O (67.6 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 1.7 lbs (780.0 g)
- Width :
- 51.00mm