109BJ24MA2
- Part Number:
- 109BJ24MA2
- Description:
- FAN BLOWER 126X32MM 24VDC WIRE
- Air Flow :
- 21.5 CFM (0.602m³/min)
- Fan Type :
- Blower
- Features :
- Locked Rotor Protection
- Ingress Protection :
- Noise :
- 40.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
- Power (Watts) :
- 3.6 W
- RPM :
- 1900 RPM
- Size / Dimension :
- Square/Rounded - 126mm L x 127mm H
- Static Pressure :
- 0.441 in H2O (110.0 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.639 lb (289.85 g)
- Width :
- 32.00mm